Szkoła pamięta


Nasze Przedszkole wzięło udział w akcji MEN „ Szkoła pamięta” , której celem jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne dla uczniów postaci oraz wydarzenia.
 „Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań” 
25 października  2019r. nasze przedszkolaki  odwiedziły Miejsce Pamięci Narodowej- Pomnik Powstańców Śląskich przy ul. Piotra Skargi, postawiony w 50 rocznicę III powstania śląskiego.  Pani dyrektor w przystępny sposób przybliżyła dzieciom historię, a następnie w
szyscy uczciliśmy minutą ciszy pamięć ludzi, którzy oddali swoje życie dla Ojczyzny.Przedszkolaki wzorowo zachowały się w tak szczególnym miejscu zadumy i hołdu, a na znak naszego szacunku i pamięci  zapaliliśmy pod pomnikiem 4 znicze. 

« Wróć