Wyjazd do Straży Pożarnej

20.11.2018 dzieci z grupy "Biedronki" brały udział w wycieczce do Jednostki Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dużo emocji wzbudził prezentowany sprzęt do rozcinania samochodów.Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie.
   Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm.
   Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach.Wielką atrakcją dla wszystkich
było wejście do wozu strażackiego.
   Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną , a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.
   Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu za umożliwienie naszym dzieciom poznanie zawodu strażaka z bliska, oraz rodzicom za zorganizowanie wycieczki. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.


« Wróć