Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości

 11 listopada 2018r.  obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Przygotowania do tego dnia trwały we wszystkich grupach przez cały tydzień- dzieci uczyły się wierszyków i piosenek, zapoznawały się z symbolami narodowymi , uczyły się szacunku dla nich. Wykonywały flagi i kokardy narodowe, a także poznawały polskie legendy. W piątek 9 listopada  wszystkie nasze przedszkolaki  spotkały się w jednej sali  na uroczystej akademii,  gdzie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej. Na zakończenie uroczystości starszaki wykazały się znajomością hymnu polskiego. Wszystkie dzieci  potrafiły przyjąć odpowiednia postawę podczas jego słuchania i śpiewania. Następnie nasze przedszkolaki  przemaszerowały przez osiedle z biało- czerwonymi flagami. Tego dnia każdy przedszkolak otrzymał biało-czerwony znaczek dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości.

« Wróć