Aktualności

Zakończenie starszaków Podróż Wehikuł czasu

W ciągu czterech lat wiele miłych chwil przeżyliśmy w przedszkolu. Spotkaliśmy się z dziećmi w piątkowe popołudnie 18.06.2021r. Z pomocą Wehikułu Czasu przypominaliśmy sobie cztery lata spędzone w przedszkolu. Były zabawy, zadania do wykonania, a to wszystko pod czujnym okiem Dziadka Czasu. Mamy nadzieję, że dzieci będą mile wspominały czas spędzony w przedszkolu.

Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami

JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI

Nasza grupa Biedronek włączyła się do akcji na rzecz osób ze spektrum autyzmu w ramach #challangeniebieskiemotyle2021. Jest to szlachetna i potrzebna inicjatywa, której celem jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu. Udział w niej to także przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.


Dzień Dziecka

Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy jednakże jest taki dzień w roku - kiedy dzieci czują się szczególnie ważne, a wszyscy dorośli chcą im sprawić radość. To Dzień Dziecka:) Na dzień dobry wszystkie przedszkolaki otrzymały najgorętsze życzenia i laurkę od Naszej Kochanej Pani Dyrektor. 
 

Dzień Szalonej Fryzury

Dnia 31 maja w naszym przedszkolu było wesoło i bardzo kolorowo. Rozpoczęliśmy świętowanie Dni Dziecka od Dnia Szalonych Fryzur. Od samego rana podziwialiśmy kolorowe fryzury, plecione warkocze, koki, zaplecione warkoczyki na całej głowie oraz różne dodatki we włosach. Na dziecięcych głowach można było dostrzec skomplikowane sploty i barwne irokezy. 
 

Dla Naszych Kochanych Rodziców

Mamo i Tato!

Bardzo Wam dziękuję,

za Wasze serce uśmiech Wam daruję.

Bądźcie szczęśliwi, żyjcie dla mnie długi czas

i pamiętajcie, że bardzo Kocham Was!

 


Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Celem tego wydarzenia jest ochrona tych owadów przed wyginięciem, podkreślenie znaczenia tych owadów dla pozyskiwania żywności oraz zwrócenie uwagi na występujące wobec nich liczne zagrożenia we współczesnym świecie.

Dzień Polskiej Niezapominajki

14 maja obchodziliśmy w przedszkolu Święto Polskiej Niezapominajki. Celem tego ogólnopolskiego święta jest promowanie walorów przyrodniczych naszego kraju, pamięć o innych ludziach oraz zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu. Jego symbolem jest uroczy niebieski kwiatek...

Jestem Polką i Polakiem

Grupa Zajączków ubrana w biało- czerwone barwy świętowała święta majowe: 1 maja - Święto Pracy
2 maja - Dzień Flagi
3 maja - Święto Konstytucji
Dzieci poznały jakie symbole narodowe ma Polska oraz wiedzą, co każdy z nich oznacza.
 

Kwarantanna w grupie "Wiewiórek"

 Drodzy Rodzice!!!
W związku ze stycznością dzieci  z grupy Wiewiórek z osobą zakażoną   SARS CoV-2 informujemy, iż  dzieci z ww. grupy objęte są kwarantanną od 24.03.2021r.do 29.03.2021r. Zgodnie z nowymi przepisami kwarantanną objęte są tylko dzieci, a nie ich rodzice. Natomiast rodzice zobowiązani są zapewnić opiekę nad dzieckiem przebywającym na kwarantannie.
 

Marzanna

Wszystkie przedszkolaki z utęsknieniem czekają na nadchodzącą WIOSNĘ... Nasze przedszkolaki przygotowując się na pożegnanie Pani Zimy postanowiły zrobić Marzannę. Przed przystąpieniem do pracy dzieci z uwagą wysłuchały bajki o Emilce, która mówi o ludowym zwyczaju Topienia Marzanny oraz skąd wzięła się Marzanna.
Dzieci zapoznały się ze sposobem wykonania kukły w przygotowaniu, której aktywnie pomagały.Przystrajały ją bibułą, kolorowym papierem, gazetami i materiałami.

Planetarium

12 marca dzieci odbyły niesamowitą wycieczkę w kosmos. Ciekawy pokaz dostarczył przedszkolakom niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.Było to możliwe dzięki mobilnemu planetarium, które zawitało do naszego przedszkola. Dzieci, w wielkim balonowym namiocie, słuchały kosmicznych opowieści o gwiazdach, Układzie Słonecznym i Drodze Mlecznej, oglądały barwne obrazy.W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w  zagadkowy świat  kosmosu. Na zakończenie razem z profesorkiem odpowiadały na pytania.
 

Nadzór epidemiologiczny w grupie "Wiewiórek"

Drodzy Rodzice!!!

W związku ze stycznością dziecka z grupy "Wiewiórek", z osobą zakażoną wirusem SARS CoV-2 informujemy, iż  dzieci z ww. grupy i pracownicy przedszkola zostali objęci nadzorem epidemiologicznym  

od 15.03.2021 do 22.03.2021r.


Dzień Kobiet

8 marca  to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... 

Konkurs "Przegląd piosenki zimowej"

Dzieci z grupy Biedronek brały udział w między przedszkolnym konkursie "Przegląd piosenki zimowej". Zaprezentowały piosenkę i układ taneczny do piosenki Moniki Kluzy "Zima". Po ogłoszeniu wyników zajęły III miejsce na terenie Kędzierzyna-Koźla,zdobyły dyplom, nagrody rzeczowe i słodkości, gratulujemy:)

Dzień Kota

17 lutego 2021r. obchodziliśmy Dzień Kota. Wszyscy w przedszkolu i duzi i mali w przepiękne kotki się pozmieniali. Pluszowe kociaki witały nas już z samego rana w głównym holu przedszkola. Mogliśmy podziwiać zdjęcia oraz imiona naszych kotków, które były zamieszczone na tablicy. Kot był hasłem przewodnim podczas każdej działalności podejmowanej przez dzieci. 

Walentynki

Walentynki obchodzone 14 lutego to Święto Zakochanych. Odzwierciedla je kolor miłości-czerwony, dlatego całe przedszkole tonęło tego dnia w czerwieni. Zajęcia walentynkowe były odzwierciedleniem takich pojęć jak:szczęście, miłość, przyjaźń. Już od rana dzieci wykonywały upominki dla najbliższych, jak również dla kolegi i koleżanki.W głównym holu w naszym przedszkolu była skrzynka pocztowa, do której każdy mógł wrzucić walentynki. Wszystkie przedszkolaki otrzymały serca od Św. Walentego,słodkości oraz mnóstwo miłości i serdeczności.

Tłusty czwartek

Karnawał to czas uczt i zabaw. Najhuczniej i najweselej obchodzimy "ostatki"-ostatni dzień karnawału, a przede wszystkim Tłusty Czwartek.W naszym przedszkolu zachowała się tradycja poczęstunku, spotkań i zabaw tanecznych. Dzieci poznały wiersze, różne sposoby robienia pączków, faworków, a nawet same formowały ciasto i lukrowały pączki z masy solnej.Gdy nadeszła pora podwieczorku z wielkim apetytem zajadaliśmy się pączkami z konfiturami.
 

Bal karnawałowy

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci  4 lutego podczas balu karnawałowego. 

Dzień Babci i Dziadka

"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”...
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola, w każdej grupie przygotowały program artystyczny.

Zima, zima, pada śnieg...

Zima, zima pada śnieg, a my razem bawmy się... Korzystając z uroku zimy postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do siebie, a także "atakując" kulami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka, wykazują się niezwykłą pomysłowością. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie. 

Wigilia w naszym przedszkolu

Dnia 23 grudnia od samego rana w naszym przedszkolu panował świąteczny nastrój. W holu rozbrzmiewały świąteczne piosenki i kolędy tworząc niepowtarzalną atmosferę. Ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy ponieważ w każdej grupie spotkaliśmy się przy odświętnie nakrytym stole, na którym pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne. Zanim zasiedliśmy do stołu, łamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Jak zawsze u nas miło i przyjemnie czas płynie....

Konkurs

W naszym przedszkolu Pani Dyrektor ogłosiła konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Każda grupa wykonała łańcuch dowolną techniką. Przygotowania trwały kilka dni. 23.12 Pani Dyrektor ogłosiła wyniki. Najdłuższy łańcuch wykonała grupa Wiewiórki, mierzył on 66m, drugie miejsce zajęły "Biedronki" - 34m,następnie "Zajączki" - 31m,"Kotki" - 15m,"Motylki" - 14m.Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowy dyplom.

Kalendarz adwentowy

Miesiąc grudzień to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, w tym czasie spełniamy wiele dobrych uczynków, otwieramy serce dla swoich najbliższych. W naszym przedszkolu został umieszczony kalendarz adwentowy, gdzie codziennie dzieci odsłaniają jeden kartonik, na którym jest zapisany dobry uczynek. 

Mikołajki

Mikołajki w przedszkolu to świetna okazja, by wywołać uśmiechy na twarzach maluchów. W piątek, 4 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – Mikołaj. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja.  

Ciasteczka dla Mikołaja

Dzieci z grupy "Zajączków" oraz "Biedronek" w oczekiwaniu na przyjście Świętego Mikołaja postanowiły przygotować dla niego miłą niespodziankę. Dzieci własnoręcznie wykonywały przykładowe ciasteczka z masy solnej, a prezentem dla długo wyczekiwanego gościa  były upieczone przez Panie prawdziwe ciastka.   Zajęcia z ciastem i foremkami były dla całej grupy świetną zabawą. Dzieciom sprawiło to wiele radości.

Kwaśnica

Kwaśnica to przykład tradycyjnej i prostej kuchni z regionu żywiecczyzny, którą dzieci miały okazję spróbować i rozkoszować się wyjatkowym smakiem.

Pyszności w naszej kuchni

W tym tygodniu nasi milusińscy mogli poznać inne danie niż zwykle… Chętnie zajadane placuszki z jabłkiem i kefirem, podawane z cukrem pudrem oraz cynamonem. Dzieci ze smakiem zajadały danie i prosiły o dokładki, mmmmiam;)
 

Andrzejki

Koniec listopada to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w poniedziałek 30 listopada.
Za pomocą monet rzucanych do wody, kręcenia butelką, kolorowych karteczek, kubeczków z tajemniczymi przedmiotami i innych ciekawych symboli tego dnia dzieci dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia.
 
 
 

Dzień Pluszowego MIsia

Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Rozśmieszają, pocieszają, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu.  W środę 25 listopada wszystkie misie miały swój dzień. W naszym przedszkolu rozmawialiśmy o misiach dużych, małych, kolorowych, puchatych, mięciutkich i pluszowych.Uczyliśmy się piosenek o misiach. 

Dawno, dawno temu...

Przez ostatni tydzień w grupie Biedronek królował temat "Dawno, dawno temu... żyły królewny i rycerze..." Dzieci przeniosły się w świat fantazji, wymyślały swoją bajkę,bawiły się w teatrzyk kukiełkowy, rysowały postacie, kolorowały zamki, ozdabiały korony, miecze, nauczyły się piosenki i tańca "Jadą księżniczki z rycerzami..." Był piękny zamek, kareta, smok, królewny pasowały chłopców na rycerzy, rycerze chcieli zgładzić smoka, a na koniec bawiliśmy się w "Króla Lula". Nie zabrakło również tańca rycerzy z królewnami:)

Pyszności w naszym jadłospisie

W naszym przedszkolu jadłospis układany jest pod "czujnym okiem" Pani Dyrektor, która zwraca dużą uwagę na urozmaicanie jadłospisu poprzez wprowadzanie nowych potraw. Doznania smakowe i estetyka nieznanych dań serwowanych przez Panie pracujące w kuchni wpływają na to, że nasi milusińscy pozostawiają puste talerze, a nawet proszą o dokładki. W czwartek na obiad, na drugie danie były racuszki z bananami. Palce lizać, takie smaczne i jak pięknie podane.
 

Nadzór epidemiologiczny w grupie Kotków

   Drodzy Rodzice!!!
W związku ze stycznością dzieci z grupy "Kotki" z nauczycielem mającym kontakt z osobą zakażoną wirusem  SARS CoV-2 dzieci zostały objęte nadzorem epidemiologicznym do dnia 22.11.2020 r.
W przypadku objęcia dziecka nadzorem epidemiologicznym należy dwa razy dziennie mierzyć temperaturę ciała dziecka i kontrolować jego stan zdrowia. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów m.in. takich jak: kaszel, duszności, podwyższona temperatura ciała, ból mięśni, utrata smaku lub węchu, proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym (należy poinformować lekarza o przebywaniu pod nadzorem epidemiologicznym). Osoba objęta nadzorem epidemiologicznym może uczestniczyć w prowadzonych zajęciach,  zachowując wzmożony reżim sanitarny, wymagany podczas trwania epidemii.

 


Nadzór epidemiologiczny w grupie Zajączków

 

Drodzy Rodzice!!!

W związku ze stycznością dzieci z grupy "Zajączków" z osobą zakażoną wirusem SARS CoV-2 informujemy, iż  dzieci z ww. grupy  zostały objęte nadzorem epidemiologicznym do dnia 08.11.2020r.

 W przypadku objęcia dziecka nadzorem epidemiologicznym należy dwa razy dziennie mierzyć temperaturę ciała dziecka i kontrolować jego stan zdrowia. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów m.in. takich jak: kaszel, duszności, podwyższona temperatura ciała, ból mięśni, utrata smaku lub węchu, proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym (należy poinformować lekarza o przebywaniu pod nadzorem epidemiologicznym). 

Osoba objęta nadzorem epidemiologicznym może uczestniczyć w prowadzonych zajęciach,  zachowując wzmożony reżim sanitarny, wymagany podczas trwania epidemii.


Nadzór epidemiologiczny w grupie Motylków

 Drodzy Rodzice!!!

W związku ze stycznością dzieci z grupy "Motylków" z osobą zakażoną wirusem SARS CoV-2 informujemy, iż  dzieci z ww. grupy  zostały objęte nadzorem epidemiologicznym do dnia 02.11.2020r.
 
W przypadku objęcia dziecka nadzorem epidemiologicznym należy dwa razy dziennie mierzyć temperaturę ciała dziecka i kontrolować jego stan zdrowia. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów m.in. takich jak: kaszel, duszności, podwyższona temperatura ciała, ból mięśni, utrata smaku lub węchu, proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym (należy poinformować lekarza o przebywaniu pod nadzorem epidemiologicznym). 
Osoba objęta nadzorem epidemiologicznym może uczestniczyć w prowadzonych zajęciach,  zachowując wzmożony reżim sanitarny, wymagany podczas trwania epidemii.

Nadzór epidemiologiczny w grupie

 Drodzy Rodzice!!!

W związku ze stycznością dziecka z grupy "Kotków" z osobą zakażoną wirusem SARS CoV-2 informujemy, iż  dzieci z ww. grupy  zostały objęte nadzorem epidemiologicznym od dnia 27.10.2020r. do dnia 02.11.2020r.
Jednocześnie informujemy, że nadzór epidemiologiczny nad grupą "Zajączków" został przedłużony do dnia 02.11.2020r. 
W przypadku objęcia dziecka nadzorem epidemiologicznym należy dwa razy dziennie mierzyć temperaturę ciała dziecka i kontrolować jego stan zdrowia. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów m.in. takich jak: kaszel, duszności, podwyższona temperatura ciała, ból mięśni, utrata smaku lub węchu, proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym (należy poinformować lekarza o przebywaniu pod nadzorem epidemiologicznym). 
Osoba objęta nadzorem epidemiologicznym może uczestniczyć w prowadzonych zajęciach,  zachowując wzmożony reżim sanitarny, wymagany podczas trwania epidemii.

Kwarantanna

Drodzy Rodzice!!!
W związku ze stwierdzeniem u dziecka SARS CoV-2 z grupy BIEDRONEK informujemy, iż  dzieci z ww. grupy objęte są kwarantanną do 30.10.2020r. W związku z nowymi przepisami kwarantanną objęte są tylko dzieci, a nie ich rodzice. Natomiast rodzice zobowiązani są zapewnić opiekę nad dzieckiem przebywającym na kwarantannie.
W związku z objęciem dziecka nadzorem epidemiologicznym należy dwa razy dziennie mierzyć temperaturę ciała dziecka i kontrolować jego stan zdrowia. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów m.in. takich jak: kaszel, duszności, podwyższona temperatura ciała, ból mięśni, utrata smaku lub węchu, proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym (należy poinformować lekarza o przebywaniu pod nadzorem epidemiologicznym). 

Dyrektor Przedszkola
Małgorzata Rurek

Nadzór epidemiologiczny

Drodzy Rodzice!!!
W związku z stycznością dziecka z grupy "Zajączków",z osobą zakażoną wirusem SARS CoV-2 informujemy,iż  dzieci z ww. grupy i pracownicy przedszkola zostali objęci nadzorem epidemiologicznym do dnia 1.11.2020r.

W związku z objęciem dziecka nadzorem epidemiologicznym należy dwa razy dziennie mierzyć temperaturę ciała dziecka i kontrolować jego stan zdrowia. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów m.in. takich jak: kaszel, duszności, podwyższona temperatura ciała, ból mięśni, utrata smaku lub węchu, proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym (należy poinformować lekarza o przebywaniu pod nadzorem epidemiologicznym). 
Osoba objęta nadzorem epidemiologicznym może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych,  zachowując wzmożony reżim sanitarny wymagany podczas trwania epidemii.
Dyrektor Przedszkola
Małgorzata Rurek

Nadzór epidemiologiczny

Drodzy Rodzice!!!
W związku z stycznością dziecka z grupy "Biedronek", z osobą zakażoną wirusem SARS CoV-2 informujemy, iż  dzieci z ww. grupy i pracownicy przedszkola zostali objęci nadzorem epidemiologicznym do dnia 1.11.2020r.

W związku z objęciem dziecka nadzorem epidemiologicznym należy dwa razy dziennie mierzyć temperaturę ciała dziecka i kontrolować jego stan zdrowia. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów m.in. takich jak: kaszel, duszności, podwyższona temperatura ciała, ból mięśni, utrata smaku lub węchu, proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym (należy poinformować lekarza o przebywaniu pod nadzorem epidemiologicznym). 
Osoba objęta nadzorem epidemiologicznym może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych,  zachowując wzmożony reżim sanitarny wymagany podczas trwania epidemii.
Dyrektor Przedszkola
Małgorzata Rurek
 

Chińskie danie

Dnia 16.10.2020r. nasze przedszkolaki miały okazję poznać tajemnice kultury chińskiej. Pani Ola opowiadała o stylu życia, ubieraniu się, ciekawych miejscach oraz kuchni i sposobie jedzenia w w Chinach, a wszystko po to aby dzieci mogły spróbować chińskiego dania przyrządzonego na obiad przez nasze panie kucharki. Przedszkolaki próbowały chińszczyznę ze smakiem,mniam:)

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu wszystkie dzieci zaprosiły  gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek a także tańca. Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał mały upominek.

Kolorowe Dni Jesieni

W naszym przedszkolu cały tydzień przedszkolaki obchodziły „Kolorowe Dni Jesieni”.

W poniedziałek  (28.09.2020) przyszła do nas Pani Jesień. Słuchaliśmy bajki o „Kolorach jesieni”. Dzieci wspólnie z Panią Jesień urządzały kącik przyrody, przeliczały dary oraz śpiewały piosenki.

 


Dzień Przedszkolaka

Nasze kochane przedszkolaki obchodziły dzisiaj Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Świętowały poprzez wspólne tańce, zabawy z balonami, z chustą animacyjną... Były małymi artystami i wykonywały różnorodne prace plastyczne, pokonywały tor przeszkód. Atrakcją również była fotobudka, bańki mydlane i wesoła muzyka od samego rana:) 
 
 
 
 

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15.09 "Biedronki" obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Nasze przedszkolaki poznały Vashti, która dzięki czarnej kropce odkryła swój talent, dzieci dowiedziały się, że każdy posiada jakiś talent, trzeba tylko próbować i nie poddawać się.