Aktualności

Nadzór epidemiologiczny

Drodzy Rodzice !!!
W związku ze stwierdzeniem zakażenia koronawirusem przez nauczyciela religii informujemy rodziców z grup ryzyka , że nadzór epidemiologiczny nad przedszkolem trwa do 25.10.2020 (niedziela) włącznie.  

Na czym polega ?
Nadzór epidemiologiczny trwa 10 dni. Odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. 
W tym okresie w szczególny sposób należy monitorować stan zdrowia dzieci( dwukrotny pomiar temperatury w ciągu dnia, zachowanie reżimu sanitarnego- dotyczy również czasu, który spędza dziecko w domu )
i pracowników. W przypadku objawów Covid-19 należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu oraz poinformować o tym, że przedszkole objęte jest nadzorem epidemiologicznym. 

Chińskie danie

Dnia 16.10.2020r. nasze przedszkolaki miały okazję poznać tajemnice kultury chińskiej. Pani Ola opowiadała o stylu życia, ubieraniu się, ciekawych miejscach oraz kuchni i sposobie jedzenia w w Chinach, a wszystko po to aby dzieci mogły spróbować chińskiego dania przyrządzonego na obiad przez nasze panie kucharki. Przedszkolaki próbowały chińszczyznę ze smakiem,mniam:)

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu wszystkie dzieci zaprosiły  gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek a także tańca. Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał mały upominek.

Kolorowe Dni Jesieni

W naszym przedszkolu cały tydzień przedszkolaki obchodziły „Kolorowe Dni Jesieni”.

W poniedziałek  (28.09.2020) przyszła do nas Pani Jesień. Słuchaliśmy bajki o „Kolorach jesieni”. Dzieci wspólnie z Panią Jesień urządzały kącik przyrody, przeliczały dary oraz śpiewały piosenki.

 


Dzień Przedszkolaka

Nasze kochane przedszkolaki obchodziły dzisiaj Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Świętowały poprzez wspólne tańce, zabawy z balonami, z chustą animacyjną... Były małymi artystami i wykonywały różnorodne prace plastyczne, pokonywały tor przeszkód. Atrakcją również była fotobudka, bańki mydlane i wesoła muzyka od samego rana:) 
 
 
 
 

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15.09 "Biedronki" obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Nasze przedszkolaki poznały Vashti, która dzięki czarnej kropce odkryła swój talent, dzieci dowiedziały się, że każdy posiada jakiś talent, trzeba tylko próbować i nie poddawać się. 
 

Dzień Taty

Dzisiaj Dzień Taty, mojego Taty
i wszystkich ojców na świecie.
Niosę dla taty z ogródka kwiaty.
Co swoim ojcom niesiecie?
Kwiatka nie macie?
Zarzućcie Tacie na szyję ciepłe ręce,
mówiąc do ucha:Tato, posłuchaj,
chcę Cię uściskać, nic więcej!
 

Żyj mamusiu nam 100 lat!

Mamusiu!

Choć jestem jeszcze dzieckiem,
Nie wszystko rozumiem,
Kocham Cię tak mocno,
Jak tylko kochać umiem.
Z Tobą nie jest straszny świat,
Żyj, mamusiu ma, sto lat!Powrót do przedszkola

Drodzy Rodzice. Minął tydzień funkcjonowania przedszkola w specyficznych warunkach wywołanych koronawirusem. Zamieszczone zdjęcia pokazują jak Wasze pociechy szybko zaadaptowały się w nowej sytuacji.

Dzień Kota

 17 lutego 2020r. obchodziliśmy Dzień Kota. Wszyscy w przedszkolu i duzi i mali w przepiękne kotki się pozmieniali. Kot był hasłem przewodnim podczas każdej działalności podejmowanej przez dzieci...

Walentynki

 Dzień  zakochanych  14 lutego 2020r.był dla dzieci  prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia królował w przedszkolu kolor czerwony...

Zabawa karnawałowa

  W piątek 31.01.2020 roku odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. 

Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy - komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek Biedronka i czarny kot,  spider man, psi patrol. 


"Przyjaciel przyrody i książek"

 W czwartek 30.01.2020r. dzieci z grupy „Wiewiórek” wzięły udział w podsumowaniu akcji czytelniczo-ekologicznej „Przyjaciel przyrody i książek” organizowanej  przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu. Nagrodą  za udział w projekcie był seans filmowy „Doktor Dolittle”. 

„Zabawa śnieżkowa” w grupie Wiewiórek

 29 stycznia 2020r. rodzice dzieci z grupy Wiewiórek mieli okazję podziwiać małych aktorów na scenie.  Dzieci  spisały się wspaniale, prezentując  inscenizację zimową opartą o utwór  W. Grodzieńskiej p.t „Zabawa śnieżkowa”. 

Dzień Babci i Dziadka w grupie"Biedronek"

W środę 22 stycznia gościliśmy w grupie wyjątkowych gości: Babcie i Dziadków. To właśnie dla nich, w podziękowaniu, że ich mamy, przygotowaliśmy przedstawienie. Pokonując tremę, popisywaliśmy się śpiewem, tańcem i regulacją. W czasie występu widzieliśmy uśmiech i wzruszenie na twarzach wspaniałej publiczności. Brawom nie było końca. Wdrożyliśmy samodzielnie wykonane prezenty. Dziękujemy naszym kochanym Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie.

Ten świąteczny czas

Ten świąteczny czas...- występ w grupie Biedronek.
W środę 15 stycznia dzieci z grupy Biedronek zaprosiły swoich rodziców na występ, w czasie którego przypomniały tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Pod koniec występu dzieci złożyły gościom życzenia noworoczne oraz wręczyły pięknie ozdobione kalendarze.

Jasełka w wykonaniu naszych kolegów i koleżanek

Przedstawienie jasełkowe w przedszkolu nr 11
W czwartek 16 stycznia dzieci z grupy Biedronek miały przyjemność gościć w przedszkolu nr 11 i oglądać "Jasełka" w wykonaniu dzieci. Wśród znanych dzieciom postaci pojawiły się na scenie również różne zwierzęta oraz diabełki. Dzieci nagrodziły brawami tak piękny występ oraz wręczyły małym aktorom własnoręcznie narysowane obrazki bożonarodzeniowe.

Dzień Babci i Dziadka w grupie "Zajączki"

Dnia 21. 01. 2020r w grupie "Zajączki" odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po powitaniu gości przez panią dyrektor, zaprezentowaliśmy nasze wiersze, piosenki i tańce.Dzieci wykonały przedstawienie o tematyce zimowej. Nasz występ dostarczył wiele radości i przerywany był brawami. Następnie wręczyliśmy babciom i dziadkom upominki, złożyliśmy życzenia i zasiedliśmy do poczęstunku.

Dzień Babci i Dziadka w grupie "Motylki"

Dnia 23.01.2020r. dzieci  z grupy „Motylki” przygotowały piękny programy artystyczny dla Babci i Dziadka. Podczas uroczystości zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne.

Dzień Babci i Dziadka w grupie "Wiewiórek"

Styczeń to miesiąc, w którym dwa najważniejsze dni  to Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. W piątek 24 stycznia dzieci  z grupy Wiewiórek  od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości.

Dekorowanie pierniczków

 W poniedziałek 16.12.2019r.  dzieci z grupy Wiewiórek przystąpiły do dekorowania pierników - najpierw polukrowały a potem przyozdobiły ciasteczka barwnymi posypkami...

Andrzejki

 Koniec listopada to czas Andrzejek i świetna okazja do wesołej  zabawy przy muzyce i wróżbach. W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w piątek 29 listopada 2019r. 

Dzień Pluszowego Misia

 Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Rozśmieszają, pocieszają, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu.  W poniedziałek 25 listopada wszystkie misie maja swój dzień. W tym roku  duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie przybyły ze swoimi małymi właścicielami do przedszkola,  aby bawić się i świętować. 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

Konwencja o prawach dziecka uchwalona 20.11.1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych, to najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci na świecie. Zaznacza, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa. Inicjatorem powstania Konwencji była Polska i to nasz kraj przedłożył jej pierwszy projekt...


Z wizytą w bibliotece

W środę 13.11.2019r. dzieci z grupy „Zajączków” odwiedziły pobliską bibliotekę miejską. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznawały się z nowym dla nich miejscem, przechodząc między regałami wypożyczalni.

Szkoła do hymnu

W piątek 08. 11 2019r dzieci ze starszych grup: "Biedronki" i " Wiewiórki" włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Wycieczka do lasu

 W środę 6 listopada 2019r. do  naszego przedszkola zawitał niezwykły   gość –  pani leśnik   z  Nadleśnictwa  Kędzierzyn-Koźle, która zaprosiła nas na wycieczkę do pobliskiego lasu. Spotkanie to było doskonałą okazją do kształtowania proekologicznych postaw u  dzieci ...

Pasowanie na Przedszkolaka

 Dnia 25.10.2019r odbyło sie w naszym przedszkolu uroczyste Pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, na której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Były piosenki, wierszyki i duże brawa od rodziców i personelu przedszkola. Po złożonym przyrzeczeniu Pani Dyrektor dokonała uroczystego "Aktu pasowania" . 

Szkoła pamiętaNasze Przedszkole wzięło udział w akcji MEN „ Szkoła pamięta” , której celem jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne dla uczniów postaci oraz wydarzenia.
 

Dary jesiennego ogrodu

W tym tygodniu  Wiewióreczki poznawały dary jesiennego ogródka. Każde dziecko przyczyniło się do wzbogacenia naszego kącika przyrody ....

Dzień Edukacji Narodowej

 Jak co roku 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu ubrane na galowo przedszkolaki zaprezentowały krótki program artystyczny, a następnie wręczyły wszystkim pracownikom przedszkola symboliczne upominki.  Dziękujemy również rodzicom za kwiaty i słodkości, a przede wszystkim za  serdeczne słowa i pamięć.

Dzień Przedszkolaka w Parku Pojednania

Dzieci z grupy Wiewiórek świętowały Dzień Przedszkolaka w Parku Pojednania wspólnie z rówieśnikami z przedszkoli nr 2, 18, 11, 7, 22 Wspólnie śpiewano znane i lubiane piosenki przedszkolne, nie zabrakło zabaw przy muzyce, a reprezentanci każdego przedszkola wypuścili do nieba kolorowe baloniki...

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Święto wszystkich przedszkolaków w naszym przedszkolu świętowaliśmy wraz z Koziołkiem Matołkiem. Wspólne zabawy, śpiewy, wiele uśmiechu i atrakcji...